227792373  
hufiec@otwock.zhp.pl

Poniatowskiego 10
05-400 Otwock

Po raz kolejny, rozliczając swój podatek za rok poprzedni, każdy może przeznaczyć swój 1 procent podatku na rzecz HUFCA ZHP OTWOCK - organizacji pożytku publicznego.

Procedura ta jest prosta. Ofiarodawca wpisuje numer KRS w odpowiednią rubrykę zeznania podatkowego wraz z dopiskiem "HUFIEC OTWOCK". Zebrane fundusze pozwolą zostaną przeznaczone na realizację zadań statutowych ZHP.

Nasz numer KRS:
0000268913

Co w Otwocku zrobimy z otrzymanym 1 %?

 • opracujemy kolejne nowoczesne programy wychowawcze, których zadaniem będzie praca na rozwojem charakteru, wiedzy i umiejetności zuchów, harcerzy i instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego; w ramach programu wychowawczego ZHP rozwijać będziemy na wszystkich szczeblach harcerskiej struktury idee pracy nad sobą, braterstwa i służby Polsce i bliźnim;
 • sfinansujemy kształcenie instruktorów, którzy swą społeczną pracą wciąż dynamicznie rozwijają harcerski ruch - to na ich wiedzy i umiejętnościach opiera się wysoka jakość harcerskiego wychowania;
 • rozwijać będziemy harcerskie specjalności w tym ratowników, łącznościowców, ekologów, drużyny turystyczne, artystyczne i wiele innych, które wprowadzają młodych ludzi w świat pasji, przyszłego rozwoju zawodowego i wielkiej przygody
 • dofinansujemy działania służące zachowaniu dziedzictwa harcerskiego i narodowego.

harcerze (30)
Dlaczego warto przeznaczyć 1% swojego podatku na ZHP?

Kolejny raz możesz zdecydować o przeznaczeniu części swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Warto przekazać 1% na ZHP.

Przyjaźń, integracja i współpraca - to wszystko można znaleźć w harcerstwie. W erze internetu i telewizji powstały przed ponad stu laty skauting nadal trafia w potrzeby młodych ludzi. Może właśnie dlatego, że bez względu na kolor skóry, czy religie pozwala budować więzi braterstwa i zdobywać umiejętności na całe życie. To właśnie z szeregów harcerskich wychodzą aktywni i odpowiedzialni obywatele. Wychowani w duchu pracy nad sobą, braterstwa i służby.

Najmłodsi harcerze maja po 7 lat. To zuchy. Dla nich na początku wszystko jest nowe, fascynujące, ciekawe. Do organizacji trafiają w szkole podstawowej. Często też od razy łapią „harcerskiego bakcyla". Z zapałem kolekcjonują swoje pierwsze sprawności i gwiazdki. Bawią się w Indian, Słowian, Eskimosów.

Harcerstwo, jest naprawdę super. Mam swoją szóstkę „Pantery" i pojadę w tym roku z nią na obóz tłumaczy z pasją 9-letni Marek. Chwali się, że za rok „awansuje na harcerza" i będzie nim do 13 roku, życia. Potem będzie harcerzem starszym, następnie wędrownikiem.

O, nie, tu nie ma tak łatwo. Prawo harcerskie jest wymagające, ale mogą zdobyć umiejętności przydatne w codziennym życiu. Przeszłam kurs „pierwszej pomocy" i wiem, że jeśli coś się stanie mogę uratować komuś życie. Ilu moich rówieśników, wie jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową - pyta 15-letnia Kasia, która już dziś zapowiada, że najdalej za rok działać będzie w Harcerskiej Grupie Ratowniczej.

Kiedyś pytałem ludzi o to, z czym kojarzy im się harcerstwo? Wiecie jaka odpowiedź najczęściej padała „z osobami biegającymi po lesie w krótkich spodenkach" lub „przeprowadzającymi staruszki przez ulicę" - z uśmiechem mówi 18-letni wędrownik Kamil - Dziś moi znajomi wiedzą, że harcerstwo to nie tylko „zabawa", ale ruch, który kształtuje szacunek do drugiego człowieka i otaczającego świata, pozwala realizować pasje i marzenia. Zarządzanie grupami, lojalność, uczciwość, czy kreatywność to te umiejętności, które nabyłem w harcerstwie. Wiem, że wymieniane w CV traktowane są przez pracodawców jako atut osoby ubiegającej się o pracę - tłumaczy Kamil.

harcerze (8)
Marek, Kasia, Kamil to troje członków ZHP. Mimo, że różni ich wiek i odległości, łączy braterstwo. A Ty? Zdecydowałeś już na rzecz której organizacji pożytku publicznego chcesz przeznaczyć części swojego podatku. Jeszcze nie. Pomyśl o ZHP. - Ten 1% zaowocuje w naszych sercach - namawia Kasia. - Na pewno zaprocentuje w czynach - dodaje Kamil.

1% na ZHP bo:

 • to największe stowarzyszenie wychowawcze w Polsce;
 • wychowuje dobrych ludzi;
 • uczy jak być pożytecznym, samodzielnym i odpowiedzialnym;
 • zrzesza i obejmujemy opieką prawie 120 tys. dzieci i młodzieży;
 • posiada ponad 10 tys. społecznych instruktorów – wychowawców;
 • każdy był kiedyś harcerzem, miał przyjaciół harcerzy, słyszał o harcerstwie, ma dzieci w harcerstwie, dzieci sąsiadów lub krewnych są harcerzami;
 • 74% Polaków ufa harcerstwu;
 • to organizacja o blisko 100-letniej tradycji;
 • to strażnik tradycyjnych wartości;
 • to gwarancja rzetelnego wydatkowania pieniędzy;

Bez Twojej pomocy będziemy działać,
ale z Twoja pomocą możemy swoim działaniem
objąć jeszcze jedno dziecko więcej,
dać mu alternatywę,
wskazać dobrą drogę do dorosłości!