Zgodnie ze Statutem Związku Harcerstwa Polskiego wszyscy członkowie ZHP zobowiązani są do wnoszenia na rzecz Związku składek członkowskich. Pieniądze te są rozdzielane na poszczególne struktury ZHP:

• dla drużyny,
  • dla hufca,
  • dla chorągwi,
  • dla Głównej Kwatery ZHP.

NA CO SKŁADKI SĄ PRZEZNACZANE?

• z części należnej dla drużyn – głównie na zakup materiałów programowych na zbiórki i rajdy
  • z części należnej dla hufców i chorągwi: na kształcenie, pomoc programowo-metodyczną
  • z części należnej dla Głównej Kwatery ZHP: na pokrycie składek członkowskich w międzynarodowych organizacjach skautowych, których członkiem jest ZHP, pokrycie kosztów funkcjonowania władz naczelnych ZHP, kształcenie i pomoc programowo-metodyczną.

W JAKI SPOSÓB ZBIERAMY SKŁADKI?

Składki można wpłacać miesięcznie, kwartalnie, półrocznie lub za cały rok. Zuchy i harcerze płacą składki w swoich gromadach i drużynach, a instruktorzy bezpośrednio w hufcu.

Składki instruktorskie można wpłacać na konto bankowe (numer rachunku: 18 1240 1095 1111 0010 4272 2804). W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko oraz okres jakiego dotyczy.

Wszelkich informacje w sprawie składek udziela skarbnik hufca: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.