^Wróc na górę

  • HISTORIA HUFCA

    Zbieramy informacje o historii harcerstwa na terenie otwocka i okolic. Jeśli masz informacje, których nie ma na stronie lub znalazłeś błędy - napisz do nas.

  • PRZERWANKI

    Hufiec ZHP Otwock posiada bazę obozową na Mazurach w lesie nieopodal miejscowości Przerwanki - na północnym brzegu jeziora Gołdapiwo..

  • WOŚP

    Hufiec ZHP Otwock od lat jest organizatorem otwockiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na stronie sztabu znajdziesz najnowsze informacje związane z przygotowaniami do zbliżającego się Finału oraz relacje z lat poprzednich.

IM. ROJU SOSNY SZARYCH SZEREGÓW

 

mirkowski„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej.
Rozłąka z bliskimi jest naszym losem, a spotkanie z nimi naszą nadzieją…”

Dh. hm Marian Mirkowski przybył na teren Otwocka z byłego powiatu grójeckiego w latach 60. Po ukończeniu Studium Nauczycielskiego, podjął pracę w Szkole Podstawowej nr 2 w Otwocku i tam został drużynowym. 

Był komendantem Hufca w okresie od marca 1969 r. do września 1970 r. Pracę etatową w harcerstwie przerwał w skutek powołania do odbycia zasadniczej służby wojskowej, po odbyciu której został żołnierzem zawodowym w jednostce lotniczej na Bemowie. Pozostał jednak w stałym kontakcie ze swoim hufcem i pełnił wiele funkcji statutowych, m.in. w komisji rewizyjnej, komisji kształcenia, komisji stopni instruktorskich, komisji historycznej.
Organizował wiele obozów harcerskich i był doskonałym oboźnym zgrupowania obozów w Przerwankach i zimowisk kształceniowych.
Odznaczony krzyżem za zasługi dla ZHP.
Wychował wielu instruktorów harcerskich, podkreślał znaczenie ciągu wychowawczego w pracy harcerskiej. Pomimo, że mieszkał na Bemowie, uczestniczył we wszystkich spotkaniach instruktorskich, imprezach hufca Otwock, spotkaniach komisji i zespołów, których był członkiem.

 

Pogrzeb Druha Mariana odbył się 9 maja 2014 r. o godz. 11:00.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Akceptuje pliki cookies.

EU Cookie Directive Module Information