^Wróc na górę

  • HISTORIA HUFCA

    Zbieramy informacje o historii harcerstwa na terenie otwocka i okolic. Jeśli masz informacje, których nie ma na stronie lub znalazłeś błędy - napisz do nas.

  • PRZERWANKI

    Hufiec ZHP Otwock posiada bazę obozową na Mazurach w lesie nieopodal miejscowości Przerwanki - na północnym brzegu jeziora Gołdapiwo..

  • WOŚP

    Hufiec ZHP Otwock od lat jest organizatorem otwockiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na stronie sztabu znajdziesz najnowsze informacje związane z przygotowaniami do zbliżającego się Finału oraz relacje z lat poprzednich.

IM. ROJU SOSNY SZARYCH SZEREGÓW

"Jedną ze zmian, która dokonała się w społeczności szkolnej po 1956 roku, był zanik ZMP i odrodzenie się harcerstwa. Zmiany te były odbiciem ogólniejszych przeobrażeń zachodzących w  mieście i w całym kraju.  W grudniu 1956 roku  odtworzony został otwocki hufiec ZHP . W szkole rozpoczęły działalność dwie drużyny. Opieką nad nimi sprawowali  Jadwiga  Rubczak  oraz Józef Barański. Drużyna  żeńska  zorganizowała sklepik szkolny, a drużyna męska  m.in.  uczestniczyła w dyżurach na dworcu  Warszawa Wschodnia - w punkcie pomocy dla repatriantów (czyli Polaków, którzy mogli wyjechać z ZSRR). Zbiorki  harcerskie odbywały się w stołówce lub w jednej izb  lekcyjnych." 

Ze strony: http://www.lootwock.pl/historia.html

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Akceptuje pliki cookies.

EU Cookie Directive Module Information