Luty 1959 - zimowisko szkoleniowe w Białowieży.

Lipiec / sierpień 1959 - zgrupowanie obozów w Kwiatkowie w Puszczy Kurpiowskiej Białej nad rzeką Omulew k/Chorzel – komendant phm Antoni Fedorowicz.

Po obozie w Kwiatkowie szeregi instruktorów naszego Hufca opuszczają znakomici instruktorzy z Szarych Szeregów i dawnego ZHP, którzy nie godzą się z narastającą ideologizacją i wpływem partii.

Odeszli Ci, którzy w 1956 roku odbudowywali hufiec: Antoni Rudnicki, Antoni Fedorowicz, Adam Piesio, Marian Hassa, Adam Strzembosz, Antoni Baszkiewicz.

Wrzesień 1959 - Komendantem Hufca zostaje dh hm. Ryszard Siegieniewicz.

Październik 1959 - Kurs w Radoniach.