Lipiec 1958 - kilkuset osobowe zgrupowanie obozów hufca w Białej Górze k/Tomaszowa Mazowieckiego.

W listopadzie 1958 roku na funkcję Komendanta Hufca zostaje wybrany dh hm. Jerzy Michalski.

Niektóre z drużyn działających w 1958 roku:

• 1 i 2 DH przy Liceum Pedagogicznym w Otwocku
  • 9 DH im. Jerzego Iwanow-Szajnowicza przy Liceum Ogólnokształcącym w Otwocku – drużynowy Antoni Fedorowicz
  • 10 DH im. Hanki Sawickiej przy Szkole Podstwowej nr 6 w Świdrach Wielkich – drużynowa Alicja Zbrojewicz
  • 13 DH im. Zawiszy Czarnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Otwocku – drużynowy Adam Piesio
  • 14 DH im. Alka Dawidowskiego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Świdrze – drużynowy Leszek Jaburek
  • 15 DH im. Piotra Pomiana(Eugeniusza Stasieckiego) przy Szkole Podstawowej nr 6 w Świdrach Wielkich - drużynowy Jerzy Kudlicki
  • 18 DH im. Emilii Plater przy Szkole Podstawowej nr 1 w Józefowie – drużynowa Elżbieta Król
  • 19 DH im. Andrzeja Romockiego - „Morro” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Józefowie – drużynowy Tadeusz Urbaniak
  • 12 DH im Jerzego Zborowskiego „Jeremiego” przy Szkole Podstawowej w Karczewie - drużynowy Witold Czostkiewicz
  • 38 DH im. Księcia Józefa Poniatowskiego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Otwocku – drużynowy Tadeusz Stężycki
  • 81 DH im, Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” przy Szkole Podstawowej nr 4 w Otwocku – drużynowy Władysław Setniewski