^Wróc na górę

  • HISTORIA HUFCA

    Zbieramy informacje o historii harcerstwa na terenie otwocka i okolic. Jeśli masz informacje, których nie ma na stronie lub znalazłeś błędy - napisz do nas.

  • PRZERWANKI

    Hufiec ZHP Otwock posiada bazę obozową na Mazurach w lesie nieopodal miejscowości Przerwanki - na północnym brzegu jeziora Gołdapiwo..

  • WOŚP

    Hufiec ZHP Otwock od lat jest organizatorem otwockiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na stronie sztabu znajdziesz najnowsze informacje związane z przygotowaniami do zbliżającego się Finału oraz relacje z lat poprzednich.

IM. ROJU SOSNY SZARYCH SZEREGÓW

21-22 stycznia 1961 - Konferencja Sprawozdawczo-Wyborcza Hufca z udziałem komendanta chorągwi mazowieckiej - hm. Zdzisława Woronieckiego. 12 drużynowych złożyło Zobowiązanie Instruktorskie.

16 kwietnia 1961 - Z kroniki hufca: "Harcerze Hufca Otwock, a w szczególności Szczep Drużyn z Sulejówka i 12 Lotnicza Drużyna Harcerzy w Karczewie, przeprowadziły juz rozmowy z prezydiami Rad Narodowych w sprawie pomocy harcerzy w przeprowadzeniu wyborów. Ustalono, że harcerze udekorują sale wyborcze, będą pełnili dyżury w dniu wyborów, oraz zajmą się doprowadzeniem lub przewiezieniem na miejsce wyborów osób starszych, które nie będą mogły przyjść o własnych siłach do urn wyborczych."

1 maja 1961 - Z kroniki hufca: "Około 1000 harcerzy wzięło udział w wiecach pierwszo-majowych."

Czerwiec 1961 - Wizyta instruktorów czeskich w Otwocku.

Sierpień 1961 - obóz w Chmielnie k/Kartuz - wyspa na jeziorze Rekowo.

Wrzesień 1961 - II wycieczka instruktorska do Zakopanego i Popradu.

1 października 1961 roku funkcje komendanta obejmuje dh hm. Sylwester Setnikowski. Pełnił on funkcję do lutego 1969 roku.

Na początku listopada Krąg Drużyn Harcerskich w Sulejówku zorganizował Harcerski Klub Techniki "LILIJKA".

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Akceptuje pliki cookies.

EU Cookie Directive Module Information