^Wróc na górę

 • HISTORIA HUFCA

  Zbieramy informacje o historii harcerstwa na terenie otwocka i okolic. Jeśli masz informacje, których nie ma na stronie lub znalazłeś błędy - napisz do nas.

 • PRZERWANKI

  Hufiec ZHP Otwock posiada bazę obozową na Mazurach w lesie nieopodal miejscowości Przerwanki - na północnym brzegu jeziora Gołdapiwo..

 • WOŚP

  Hufiec ZHP Otwock od lat jest organizatorem otwockiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na stronie sztabu znajdziesz najnowsze informacje związane z przygotowaniami do zbliżającego się Finału oraz relacje z lat poprzednich.

IM. ROJU SOSNY SZARYCH SZEREGÓW

Zima 1965 - wycieczka instruktorów do Budapesztu.

8 lutego 1965 odbyły się pierwsze wybory do Rady Hufca.

W jej skład weszli:

Komendę Hufca tworzyli:

Komisja Rewizyjna:

 • pwd. W. Brzezińska - przewodnicząca
 • phm. E. Sitarek - z-ca przewodniczącej
 • pwd. Cz. Siporski - sekretarz
 • pwd. W. Włodarczyk - członek

12 kwiecień 1965 - Dzień Kosmonautyki w Otwocku

8 maja 1965 - reprezentacja Hufca Otwock na Krajowym Zlocie ZHP we Wrocławiu.

Czerwiec 1965 - wycieczka instruktorów do ZSRR (Lwów). Zwiedzanie obozu pionierskiego w Brzuchowicach.

Lipiec 1965 - obóz wypoczynkowo - szkoleniowy w Jantarze. Komendant - hm. Dreziński Zdz.

Sierpień 1965 - obóz szkoleniowy w Jantarze dla drużynowych i funkcyjnych drużyn młodszoharcerskich. Komendant - hm. Sylwester Setnikowski. Komendant Kursu Drużynowych - hm. Marian Mirkowski. Komendant Kursu Funkcyjnych - hm. Jerzy Kudlicki. Komendant obozu wędrownego - hm. Ryszard Siegieniewicz.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Akceptuje pliki cookies.

EU Cookie Directive Module Information