Zima 1965 - wycieczka instruktorów do Budapesztu.

8 lutego 1965 odbyły się pierwsze wybory do Rady Hufca.

W jej skład weszli:

Komendę Hufca tworzyli:

Komisja Rewizyjna:

• pwd. W. Brzezińska - przewodnicząca
  • phm. E. Sitarek - z-ca przewodniczącej
  • pwd. Cz. Siporski - sekretarz
  • pwd. W. Włodarczyk - członek

12 kwiecień 1965 - Dzień Kosmonautyki w Otwocku

8 maja 1965 - reprezentacja Hufca Otwock na Krajowym Zlocie ZHP we Wrocławiu.

Czerwiec 1965 - wycieczka instruktorów do ZSRR (Lwów). Zwiedzanie obozu pionierskiego w Brzuchowicach.

Lipiec 1965 - obóz wypoczynkowo - szkoleniowy w Jantarze. Komendant - hm. Dreziński Zdz.

Sierpień 1965 - obóz szkoleniowy w Jantarze dla drużynowych i funkcyjnych drużyn młodszoharcerskich. Komendant - hm. Sylwester Setnikowski. Komendant Kursu Drużynowych - hm. Marian Mirkowski. Komendant Kursu Funkcyjnych - hm. Jerzy Kudlicki. Komendant obozu wędrownego - hm. Ryszard Siegieniewicz.