^Wróc na górę

  • HISTORIA HUFCA

    Zbieramy informacje o historii harcerstwa na terenie otwocka i okolic. Jeśli masz informacje, których nie ma na stronie lub znalazłeś błędy - napisz do nas.

  • PRZERWANKI

    Hufiec ZHP Otwock posiada bazę obozową na Mazurach w lesie nieopodal miejscowości Przerwanki - na północnym brzegu jeziora Gołdapiwo..

  • WOŚP

    Hufiec ZHP Otwock od lat jest organizatorem otwockiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na stronie sztabu znajdziesz najnowsze informacje związane z przygotowaniami do zbliżającego się Finału oraz relacje z lat poprzednich.

IM. ROJU SOSNY SZARYCH SZEREGÓW

W kwietniu 1916 roku ksiądz Kruger zawiązuje pierwszą drużynę skautową w Otwocku. Do szefa Wydziału Prowincjalnego Naczelnej Komendy Skautowej Okręgu II A Warszawa Prowincja Piotra Olewińskiego dociera list datowany na 11 lipca 1916 roku w sprawie tej drużyny. Autorem listu jest Stefan Kapuściński (nazwisko jest napisane nieczytelnie), który miał zorganizować skauting w Otwocku i przygotować instruktorów.

Następna informacja o harcerstwie w Otwocku pochodzi z 1926 roku. Nie wiemy jak w tym okresie rozwiajało się harcerstwo na terenie Otwocka.

Informacja pochodzi z pracy magisterskiej Magdaleny Malesa (Warszawa 2007 r.). List znajduje się w Archiwum Akt Nowych, Archiwum Związku Harcerstwa Polskiego 1913 - 1939, sygn. 64, k. 71.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Akceptuje pliki cookies.

EU Cookie Directive Module Information