^Wróc na górę

  • HISTORIA HUFCA

    Zbieramy informacje o historii harcerstwa na terenie otwocka i okolic. Jeśli masz informacje, których nie ma na stronie lub znalazłeś błędy - napisz do nas.

  • PRZERWANKI

    Hufiec ZHP Otwock posiada bazę obozową na Mazurach w lesie nieopodal miejscowości Przerwanki - na północnym brzegu jeziora Gołdapiwo..

  • WOŚP

    Hufiec ZHP Otwock od lat jest organizatorem otwockiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na stronie sztabu znajdziesz najnowsze informacje związane z przygotowaniami do zbliżającego się Finału oraz relacje z lat poprzednich.

IM. ROJU SOSNY SZARYCH SZEREGÓW

14375270 868120509999686 1138899660 ohm. Zbigniew Bugaj – Był komendantem Hufca ZP Otwock od 15 marca 1985 roku do 11 listopada 1988 roku.

Lata w których był na stanowisku komendanta Hufca ZHP Otwock były jednymi z najdynamiczniejszych jeżeli chodzi o rozwój działalności Hufca. Wtedy rozpoczęto budowę naszej bazy obozowej w Przerwankach do której do dziś jeździmy i miło spędzamy czas na letnich obozach. Podłączono tam prąd, wybudowano studnię, wybudowano kuchnię oraz magazyn. Druh tak często wyjeżdżał do bazy obozowej że nadano mu przydomek „Gajowy”. Dzięki tej bazie obozowej oraz umowom międzynarodowym prowadzono wymiany wakacyjne co umożliwiło młodzieży wyjazdy na obozy min. do Niemiec czy Bułgarii.

W tym czasie powstały kręgi instruktorskie które zrzeszały ponad 100 instruktorów. Do hufca przyjęci zostali seniorzy Szarych szeregów i do dziś wspólnie bierzemy udział w świętach państwowych lub imprezach harcerskich.

Założono wtedy Radę Przyjaciół Harcerstwa, dzięki której hufiec otrzymywał różne dofinansowania i sprzęt taki jak np. namioty.

Znacznie powiększył się wachlarz różnorakich imprez harcerskich takich jak Marsz Otwockich Rad Drużyn (MORS), Manewry Techniczno-Obronne, Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku, Festiwale Piosenki Harcerskiej. Największym powodzeniem cieszyły się Stołeczne Spotkania z Piosenką Harcerską „SOSNOWE NUTKI”.

Kadencja komendantury hm. Zbyszka Bugaja charakteryzowała się bardzo ożywioną pracą drużyn i środowisk instruktorskich, które wspaniale współpracowały i rywalizowały.

W 1988 r na obozach zorganizowanych i nadzorowanych przez Komendę Hufca uczestniczyło około 1000 harcerzy i zuchów.

Druh Zbigniew bugaj jest człowiekiem niesamowicie serdecznym pozytywnym i zawsze chętnym by pomóc.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Akceptuje pliki cookies.

EU Cookie Directive Module Information