^Wróc na górę

  • HISTORIA HUFCA

    Zbieramy informacje o historii harcerstwa na terenie otwocka i okolic. Jeśli masz informacje, których nie ma na stronie lub znalazłeś błędy - napisz do nas.

  • PRZERWANKI

    Hufiec ZHP Otwock posiada bazę obozową na Mazurach w lesie nieopodal miejscowości Przerwanki - na północnym brzegu jeziora Gołdapiwo..

  • WOŚP

    Hufiec ZHP Otwock od lat jest organizatorem otwockiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na stronie sztabu znajdziesz najnowsze informacje związane z przygotowaniami do zbliżającego się Finału oraz relacje z lat poprzednich.

IM. ROJU SOSNY SZARYCH SZEREGÓW

szymanskakrystynaDruhna harcmistrz Krystyna Ciszewska, z domu Szymańska pracowała w Hufcu ZHP Otwock początkowo na stanowisku sekretarki. Funkcję komendanta Hufca ZHP Otwock – wtedy jeszcze noszącego imię Bohaterów I. Praskiego Pułku Piechoty – pełniła od roku 1974 do 1979 r.

W czasie trwania jej kadencji w życiu hufca obchodzono ważne wydarzenia, takie jak festiwal piosenki żołnierskiej i Manewry Techniczno-Obronne w Śródborowie.

Hm. Krystyna Ciszewska wzięła udział w VI Zjeździe Związku Harcerstwa Polskiego w dniu 28 marca 1977 roku. W ramach zjazdu organizowane były między innymi obrady i dyskusje zespołów programowych, ale także widowiska artystyczne i koncerty.

Za czasów jej kadencji, 5 maja ogłoszony został XI alert Związku Harcerstwa Polskiego. Jej pięcioletnia kadencja trwała do roku 1979.

Po zakończeniu pracy w hufcu - przez wiele lat pracowała w Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Otwocku.

W czwartek 10 grudnia 2015 r. w kościele Zesłania Ducha Świętego w Otwocku pożegnaliśmy byłą komendantkę hufca hm. Krystynę Ciszewską (d. Szymańska).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Akceptuje pliki cookies.

EU Cookie Directive Module Information