^Wróc na górę

  • HISTORIA HUFCA

    Zbieramy informacje o historii harcerstwa na terenie otwocka i okolic. Jeśli masz informacje, których nie ma na stronie lub znalazłeś błędy - napisz do nas.

  • PRZERWANKI

    Hufiec ZHP Otwock posiada bazę obozową na Mazurach w lesie nieopodal miejscowości Przerwanki - na północnym brzegu jeziora Gołdapiwo..

  • WOŚP

    Hufiec ZHP Otwock od lat jest organizatorem otwockiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na stronie sztabu znajdziesz najnowsze informacje związane z przygotowaniami do zbliżającego się Finału oraz relacje z lat poprzednich.

IM. ROJU SOSNY SZARYCH SZEREGÓW

rychalski1Swoją przygodę z harcerstwem rozpoczął w 1967 roku w 124 Środowiskowej Drużynie Harcerskiej, którą prowadził jego brat Ziutek. Rok czekał na przyjęcie do drużyny. Musiał w tym czasie zrealizować zadania, które na ówczesny czas były bardzo trudne do zrealizowania. Jednym z takich zadań było przekazanie wiadomości do zastępcy drużynowego, a znał tylko nazwisko i orientacyjny rejon, w którym mieszka. Potem został drużynowym drużyny pożarniczej w starszej części 124 DH.

Po odbyciu służby wojskowej wrócił do drużyny, a w kolejnych latach do pracy w hufcu, gdzie zajmował się przeważnie sprawami kwatermistrzowskimi. Następnie pełnił funkcję zastępcy komendanta hufca do spraw organizacyjnych (za czasów Mirosława Zyberta). Jeździł na obozy do Człopów (wymiana baz) i Przerwanek.

W roku 1999 wszedł do komendy hufca kierowanej przez Andrzeja Warszawskiego, a następnie objął funkcję komendanta hufca na Nadzwyczajnym Zjeździe Hufca ZHP Otwock. Funkcję tą pełnił do Zjazdu Zwyczajnego Hufca. W tym czasie musiał przygotować bazę w Przerwanakch do sezonu i kolejny Zjazd Hufca.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Akceptuje pliki cookies.

EU Cookie Directive Module Information