^Wróc na górę

  • HISTORIA HUFCA

    Zbieramy informacje o historii harcerstwa na terenie otwocka i okolic. Jeśli masz informacje, których nie ma na stronie lub znalazłeś błędy - napisz do nas.

  • PRZERWANKI

    Hufiec ZHP Otwock posiada bazę obozową na Mazurach w lesie nieopodal miejscowości Przerwanki - na północnym brzegu jeziora Gołdapiwo..

  • WOŚP

    Hufiec ZHP Otwock od lat jest organizatorem otwockiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na stronie sztabu znajdziesz najnowsze informacje związane z przygotowaniami do zbliżającego się Finału oraz relacje z lat poprzednich.

IM. ROJU SOSNY SZARYCH SZEREGÓW

warszawski1Harcmistrz Andrzej Warszawski, piastował funkcję komendanta hufca ZHP Otwock w latach 1997-1999.

Jako dziecko a później nastolatek działał w strukturach związku, w hufcu Śródmieście, gdzie należał do 24 DH a w późniejszym okresie do 85 Wodnej Warszawskiej Drużyny Harcerskiej.

W 1978 roku pełnił funkcję zastępcy komendanta ds. organizacyjnych (oboźnego) zgrupowania w stanicy harcerskiej w Przerwankach. Rok później założył szczep 93 warszawskich drużyn harcerskich i zuchowych, był komendantem tejże jednostki. W 1998 roku szczep ten został przeniesiony do Otwocka.

Harcmistrz Warszawski dosłużył się stopnia harcerza rzeczpospolitej, został także odznaczony krzyżem zasługi dla ZHP. Prężnie działał w Ruchu Przyjaciół Harcerstwa. Współpracował z urzędem miejskim w Otwocku.

Podczas swojej kadencji „unowocześnił” bazę w Przerwankach między innymi poprzez stworzenie twardego podłoża pod stołówkę oraz remont kuchni.

Jego córka, Zuzanna Warszawska, również działa w hufcu Otwock i współtworzy Harcerski Klub Ratowniczy „Otwock”.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Akceptuje pliki cookies.

EU Cookie Directive Module Information