^Wróc na górę

  • HISTORIA HUFCA

    Zbieramy informacje o historii harcerstwa na terenie otwocka i okolic. Jeśli masz informacje, których nie ma na stronie lub znalazłeś błędy - napisz do nas.

  • PRZERWANKI

    Hufiec ZHP Otwock posiada bazę obozową na Mazurach w lesie nieopodal miejscowości Przerwanki - na północnym brzegu jeziora Gołdapiwo..

  • WOŚP

    Hufiec ZHP Otwock od lat jest organizatorem otwockiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na stronie sztabu znajdziesz najnowsze informacje związane z przygotowaniami do zbliżającego się Finału oraz relacje z lat poprzednich.

IM. ROJU SOSNY SZARYCH SZEREGÓW

grodzkiTomasz Grodzki urodził się 6 września 1974 roku. W 1984 roku wstąpił do 5 drużyny harcerskiej Leśne Ludki w Hufcu Józefów. Przyrzecznie Harcerskie złożył 1 lipca 1985 roku na rajdzie drużyny w Mostówce. Zobowiązanie Instruktorskie w 1991 roku w Józefowie już jako instruktor Hufca Otwock (po rozwiązaniu Hufca Józefów).

W 1992 roku został drużynowym 5 DH Leśni, i w tym samym roku komendantem szczepu DHiZ w Józefowie (utworzonym na podstawie byłego Hufca Józefów). Szczep przyjął imię por. Roberta Hamiltona - pilota samolotu niosącego pomoc walczącej Warszawie podczas Powstania Warszawskiego. W tym czasie nawiązana zostaje współpraca szczepu z ambasadą Republiki Południowej Afryki.

W dniu 19 grudnia 1993 roku zostaje komendantem Hufca Otwock. Tą funkcję pełni do 1997 roku. W 1999 roku ponownie zostaje wybrany komendantem hufca pełniąc tą funkcję do 2007 roku. Po raz trzeci tą funkcję obejmie 16 lutego 2013 roku.

W 2004 roku zostaje wybrany członkiem Komendy Chorągwi Stołecznej, a w 2005 roku na Zjeździe ZHP - członkiem Rady Naczelnej ZHP. W kwietniu 2008 roku zostaje przewodniczącym nowopowstałego kręgu instruktorskiego 30PLUS.

Jest organizatorem wielu Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Otwocku. Od 1994 roku zajmuje się bazą obozową w Przerwankach. W roku 2014 rozpoczyna współpracę z ambasadą RP w Moskwie i Fundacją PGNiG, która przynosi efekt w postaci organizacji corocznych obozów młodzieży polonijnej z Rosji w Przerwankach.

Na zjeździe hufca w 2007 r. otrzymuje Srebrny Krzyż Zasługi dla ZHP. Posiada także odznakę Zasłużonego dla Hufca ZHP Otwock. W 2015 roku otrzymał z rąk Prezydenta Miasta Otwocka najwyższe miejskie odznaczenie za zasługi dla miasta Otwocka - Złotą Sosenkę.

9 listopada 2016 r. Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej minister Andrzej Dera wręczył Tomaszowi Grodzkiemu Brązowy Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP.

Prywatnie jest właścicelem firmy komputerowej, mężem Magdy, tatą Julki i Jasia. Od 20 lat wybiera się w podróż do Peru, ale jakoś ciągle ląduje w Przerwankach... :-)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Akceptuje pliki cookies.

EU Cookie Directive Module Information