^Wróc na górę

  • HISTORIA HUFCA

    Zbieramy informacje o historii harcerstwa na terenie otwocka i okolic. Jeśli masz informacje, których nie ma na stronie lub znalazłeś błędy - napisz do nas.

  • PRZERWANKI

    Hufiec ZHP Otwock posiada bazę obozową na Mazurach w lesie nieopodal miejscowości Przerwanki - na północnym brzegu jeziora Gołdapiwo..

  • WOŚP

    Hufiec ZHP Otwock od lat jest organizatorem otwockiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na stronie sztabu znajdziesz najnowsze informacje związane z przygotowaniami do zbliżającego się Finału oraz relacje z lat poprzednich.

IM. ROJU SOSNY SZARYCH SZEREGÓW

phoca thumb m1 1 sierpien 1934hm Tadeusz Idzikowski urodził się 5 października 1905 r. w Warszawie. Ojcem Tadeusza Idzikowskiego był Adam Idzikowski - śpiewak. Matką Tadeusza Idzikowskiego była Czesława Kossakowska.

Tadeusz Idzikowski uczył muzyki w szkole podstawowej w Falenicy. Po 1936 r. był kierownikiem szkoły w Pogorzeli Warszawskiej. Po 1945 Tadeusz Idzikowski był kierownikiem szkoły podstawowej w Smardzewicach. W latach 1947- 1950 Idzikowski pracował w domu dziecka w Bartoszycach. Był kierownikiem internatu.

W Otwocku uczył w Szkole Nr 1 i Szkole Nr 3. Poślubił Marię z domu Radzikowskich. Zmarła w 2014 r. i została pochowana obok męża. 

W 1945 roku powierzonu mu organizację Mazowickiej Chorągwi Harcerzy ZHP. Był hufcowym Hufca Tomaszów Mazowiecki (1945 - 1946), Hufca Bartoszyce (1947 - 1948) i Hufca Otwock (1956)

Spotkał się z Badenn Powellem.

Był organizatorem wielu rajdów i obozów w Puławach, Jantarze, Polanach k. Krynicy Górskiej i w okolicy św. Lipki na Mazurach. Był uczestnikiem międzynarodowego zlotu skautów w Budapeszcie na Węgrzech w 1933 r.

Zmarł 30 października 1974 r. w Otwocku. Pochowany na cmentarzu komunalnym w Otwocku w grobie ozdobionym krzyżem harcerskim (od strony „drewnianego domku” północno wschodni róg cmentarza, 3 rząd od ogrodzenia.

 

Informacje zaczerpnięte od Pana Filipa Idzikowskiego i książki „Harcmistrze i Harcmistrzynie”

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Akceptuje pliki cookies.

EU Cookie Directive Module Information