^Wróc na górę

  • HISTORIA HUFCA

    Zbieramy informacje o historii harcerstwa na terenie otwocka i okolic. Jeśli masz informacje, których nie ma na stronie lub znalazłeś błędy - napisz do nas.

  • PRZERWANKI

    Hufiec ZHP Otwock posiada bazę obozową na Mazurach w lesie nieopodal miejscowości Przerwanki - na północnym brzegu jeziora Gołdapiwo..

  • WOŚP

    Hufiec ZHP Otwock od lat jest organizatorem otwockiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na stronie sztabu znajdziesz najnowsze informacje związane z przygotowaniami do zbliżającego się Finału oraz relacje z lat poprzednich.

IM. ROJU SOSNY SZARYCH SZEREGÓW

Harcmistrz Jerzy Michalski został komendantem Hufca Otwock w listopadzie 1958 roku. Funkcję komendanta pełnił niecały rok- do września 1959 roku.

W rocznikach Otwocka wspominana jest działalność Hufca Otwock w końcówce lat pięćdziesiątych na czele z komendantem harcmistrzem Michalskim w uroczystościach państwowych – wartach przy grobie w dniu Wszystkich Świętych czy udziale w pochodzie z okazji 1-ego maja. W lutym 1959 roku w Białowieży odbyło się zimowisko szkoleniowe.

Harcmistrz Jerzy Michalski (wówczas w stopniu podharcmistrza) był człowiekiem, który z ogromną pasją i zainteresowaniem działał w harcerstwie. W gazetce z tamtych lat został opisany jako mężczyzna żonaty, posiadający „aż trójkę dzieci” oraz nosił na mundurze cały szereg baretek (wąski pasek w barwach orderu noszony zamiast pełnej odznaki).

Jego zastępcą był podharcmistrz Antoni Fedorowicz. 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Akceptuje pliki cookies.

EU Cookie Directive Module Information