8 Drużyna Wędrownicza TAM I Z POWROTEM

Nasza drużyna powstała we wrześniu 2014r. jako zlepek ludzi, chcących kontynuować działalność „ósmej” w kolejnym pionie. Jesteśmy drużyną koedukacyjną i działamy w Szczepie AN. Część z nas pełni w nim funkcje przybocznych, szefów klubów lub innych jednostek. Można nas rozpoznać po naszych granatowych chustach z potrójnym czerwonym obszyciem.

Od samego początku naszym głównym celem było podróżowanie. Stąd nazwa „Tam i z powrotem”. Chcieliśmy szerzyć hasło „cudze chwalicie, swego nie znacie” i w jego myśl zwiedzić piękne Polskie miasta, zanim (być może kiedyś) wyruszymy za granicę. Zaczyna nam iść coraz lepiej. Naszym głównym zeszłorocznym przedsięwzięciem był pełen przygód wyjazd do Torunia. Możemy polecić wszystkim, którzy mają zamiar wybrać się do tego pięknego miasta aby nie wyrzucali lodów do kosza przed wejściem do Orbitorium w Planetarium im. Mikołaja Kopernika z obawy, że nie zdążą na swój seans. Zdążą J

Na naszych zbiórkach gramy, śpiewamy, pieczemy ciastka, planujemy wyjazdy, uczymy się o stopniach i je rozpisujemy, jemy, rozpalamy ogniska, rozbudowujemy swoją super tajną obrzędowość i poznajemy siebie nawzajem. Razem nigdy się nie nudzimy.

Niedawno zawitały do nas dwie nowe wędrowniczki. Planujemy nie poprzestać na tym i jeszcze odrobinę powiększyć swoje grono, bo w końcu w grupie siła. Mamy nadzieję, że będzie im z nami dobrze!

Zapraszamy do śledzenia naszych losów na naszym fun-page’u: https://www.facebook.com/osiemdw/