227792373  
hufiec@otwock.zhp.pl

Poniatowskiego 10
05-400 Otwock

Jesteśmy drużyną działającą w Józefowie od trzech lat. Stanowimy zgrany zespół i największym marzeniem jakie mamy jest powiększenie naszego grona. Liczymy, że w tym roku przybędzie wiele nowych twarzy, które do tej pory nie miały jeszcze styczności z harcerstwem. Mamy nadzieję, że pomysły na działanie i oryginalne przedsięwzięcia, nie tylko harcerskie, nigdy się nie skończą i będą rozkwitać w naszej drużynie.

Główną ideą naszej drużyny jest zawiązywanie przyjaźni na całe życie i odkrywanie swoich talentów, nie ograniczając się do tego, co mamy pod ręką. Chcemy pokazać młodym ludziom jak iść przez życie w gronie osób, na których zawsze można „polegać jak na Zawiszy". Jak można realizować harcerskie cele i nie tylko w przyjaznej, rodzinnej atmosferze. Właśnie dlatego na zbiórkach często rozmawiamy, śmiejemy się i staramy się poznać nowe rzeczy. Wiedząc o tym, jak łatwo utracić znajomych ze szkoły w tak młodym wieku, a równocześnie zdając sobie sprawę z tego, jak ważne jest utrzymywanie bliskiego kontaktu z rówieśnikami, staramy się utworzyć grono osób, które będzie się wspierać w każdej potrzebie, korzystając z umiejętności i predyspozycji, jakimi każdy z nas jest obdarzony. Cieszy nas również fakt, że w tym krótkim czasie 3 lat, udało nam się wychować 5 osób kadry, które aktywnie działają w Szczepie Józefów.

W roku harcerskim nie próżnujemy, każda inicjatywa zasugerowana przez członka kadry, lub uczestnika jest natychmiastowo zauważana i wspierana. Właśnie dzięki takim inicjatywom, w zeszłym roku byliśmy na pikniku naukowym na Stadionie Narodowym, bawiliśmy się z rycerzami w forcie Bema podczas Igrzysk Ognia i Stali, szukaliśmy geocashy na terenie Józefowa i Warszawy, czy nagrywaliśmy wspaniały film na harcerski wieczór kulturalny. A jest to jedynie kilka akcji z tych przeprowadzonych w zeszłym roku harcerskim. Wakacje też staramy się spędzić razem (chociaż w małej części). Na obozie oglądaliśmy świat fantastyki oczyma Tolkiena - wcielaliśmy się w postacie z "Silmarillion", poznawaliśmy historię Śródziemia i fantastycznych istot zamieszkujących krainy Ardy rozwijając nie tylko nasze umiejętności harcerskie, ale i samą wyobraźnię. 

Nasza kadra składa się z osób o różnych zainteresowaniach - od gry aktorskiej i teatru, poprzez strzelanie z łuku i czytanie fantastyki, po wspinaczkę, fotografię i obróbkę zdjęć. Nasze liczne zainteresowania łączą się i przeplatają wzajemnie, dając uczestnikom zbiórek niepowtarzalną okazję, do rozwijania swoich własnych zainteresowań. Przez to, że nasza kadra składa się zarówno z licealistów, jak i studentów, jesteśmy w stanie zapewnić wiele doświadczenia oraz wspaniale się razem bawić. W tym roku chcielibyśmy Wam przekazać jak najwięcej z naszych pasji które niejednokrotnie odkryliśmy właśnie dzięki harcerstwu, dlatego serdecznie zapraszamy  na nasze zbiórki. Postaramy się zapełnić weekendowy czas wypadami w miejsca znane i nieznane, opowieściami przy ognisku, zabawą w gronie serdecznych przyjaciół i obiecujemy, że nudno nie będzie.