Szczep NIE!

Szczep "Nie!"

Jesteśmy Szczepem, w którym słowo "Nie!" nabiera zupełnie inne i niepowtarzalne znaczenie 🙂
Dlaczego właśnie szczep "Nie!"?
"Bo nie ma dla nas rzeczy niemożliwych!"

Bierzemy licznie udział w rajdach, akcjach zarobkowych, obozach, zimowiskach i biwakach. Każdy wyjazd jest dla nas okazją do integracji. Co roku bierzemy również udział w wydarzeniach kulturalnych np. Festiwal Świdermajer lub Otwocki Dzień Dziecka.

Naszym komendantem jest phm. Przemysław Janczuk. Druh Przemek ma w głowie mnóstwo pomysłów, motywacji i energii do pracy z kadrą i harcerzami. Dzięki jego inicjatywom co roku szczep stawia sobie wyzwania i konsekwentnie je realizuje. Każdy, bez wyjątków może poprosić druha o pomoc i zawsze dostanie plan działania i jakiś żart, żeby poprawić sobie humor. 🙂

Jeśli masz pytania dotyczące programu naszych wyjazdów i całorocznej pracy - na pewno chętnie odpowie na nie pwd. Sandra Celińska, zastępca komendanta do spraw programowych. Druhna Sandra jest pozytywną, kreatywną i pełną energii osobą, która zawsze pomoże rozwiązać problemy każdego. W sprawach programu- ciągle wymyśla nowe rzeczy, inicjatywy i wykonuje to wszystko na 100%!

Zepsuło ci się coś w harcówce, chcesz zrobić ognisko, ale nie masz siekiery? W tych sprawach zawsze pomoże ci niezastąpiony kwatermistrz - dh. Artur Bieńkowski, zastepca komendanta do spraw kwatermistrzowskich. Jest naszą szczepową "złotą rączką", żaden problem nie jest dla niego straszny. Ponadto druh Artur jest ambitny, błyskotliwy, a matematyka to jego druga miłość!

Sprawy finansowe to świat naszego skarbnika - HO Zuzanny Smolińskiej. To druhna jest odpowiedzialna za składki i finanse szczepu. Rzetelnie zajmuje się zbieraniem składek i fakturami. Jest pełna motywacji i chętna do działania.

W naszym szczepie mamy Zespół Promocji, który czuwa nad fanpag'em szczepowym i promocja naszych wydarzeń i wyjazdów. Szefem jest pwd. Katarzyna Długosz - ambitna, zabawna i kreatywna druhna, z którą zawsze można pożartować.

Pwd. Milena Janczuk prowadzi przy szczepie Kapitułę Stopni Wędrowniczych. Druhna Milena to pozytywna osoba z którą żadna próba nie jest straszna!

W szczepie działa 6 drużyn i jedna gromada zuchowa. Każdy drużynowy to wyjątkowa, niepowtarzalna osoba, która w swojej pracy daje z siebie wszystko, aby harcerzom się podobalo 🙂
Posiadamy dwie harcówki - przy ul. Wyspiańskiego i Staszica. Działamy głównie w Otwocku i Wólce Mlądzkiej.

Nasz szczep jest "niewymierny", "niepowtarzalny", "niezwyczajny", "niewidzialny", "nieśmiertelny", są u nas "nietoperki" oraz "niezapominajki" -wszystkie te czynniki sprawiają, że nasz szczep to wyjątkowa zbiorowość ludzi utalentowanych, ambitnych i kreatywnych:)

Do naszego szczepu należą:

12 Drużyna Starszoharcerska NIEWIDZIALNI

12 Drużyna Wędrownicza NIEZAPOMINAJKA