227792373  
hufiec@otwock.zhp.pl

Poniatowskiego 10
05-400 Otwock

Jesteśmy 12 Drużyną Harcerzy Starszych Niezapominajka w Szczepie „Nie!”. Staramy się aktywnie brać udział we wszelkich akcjach hufcowych. Co roku jeździmy na wspaniałe zimowiska i jeszcze lepsze obozy. Co sprawia, że nasze wyjazdy są tak świetne? Oczywiście kadra! :) Zarówno my, uczestnicy, jak i kadra świetnie się ze sobą dogadujemy.

Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd wzięły się numery drużyn w hufcu? Otóż nasz był pierwszą liczbą, jaka została zauważona na paragonie za frytki w Leo Speed Food, gdy odbywały się rozmowy o założeniu drużyny :) Jesteśmy niesamowicie zgrani, co sprawia, że zbiórki są tak ciekawe i różnorodne.

Równie ważne jest jednak to, że jesteśmy jak rodzina. Wymieniamy się między sobą swoimi doświadczeniami, zarówno tymi złymi, jak i dobrymi. Każdy z nas daje coś od siebie, co sprawia, że tworzymy jedną całość. Zbiórki nigdy się nam nie nudzą – wręcz przeciwnie – ciągle chcemy więcej i więcej, a każda mija niezwykle szybko. Gdy ktoś nas pyta „Co robicie na zbiórkach?”, nigdy nie wiemy co odpowiedzieć, bo na każdej dzieje się coś zupełnie innego.

Jesteśmy dumni, że tworzymy tak zgraną drużynę, a jednocześnie paczkę przyjaciół. Harcerstwo nauczyło nas wiele, ale myślę, że najbardziej pracy zespołowej, wzajemnego słuchania i dobrych wartości w życiu.