77 Drużyna Wędrownicza NIEZWYCZAJNI

Jesteśmy 77 drużyną wędrowniczą im. Jana Bytnara „Rudego”. „Niezwyczajni” – bo tak się nazywamy – zostali założeni 12 kwietnia 2012 roku przez naszego drużynowego – Przemysława Janczuka.

Ciekawą historią  jest powstanie nazwy naszej drużyny. Podczas szykowania plakatów na pierwszy nabór, kadra znalazła w jednym z wycinków z gazet słowo „niezwyczajni”. Uznali, że to świetna nazwa dla drużyny. Idealnie odzwierciedla ona charakter każdego z nas. Teraz wiemy, że to był strzał w dziesiątkę!

Jednymi z naszych form aktywności są obozy i zimowiska na które jeździmy co roku. Oprócz tego, bierzemy udział w różnych akcjach tj.: akcja „Znicz”, „Parking” czy Palmiry.

Co tydzień uczęszczamy na dwugodzinne NIEzwyczajne zbiórki na których świetnie się bawimy. Trudno jest nam opowiedzieć co na nich robimy, gdyż każda wygląda zupełnie inaczej i jest poświęcona czemu innemu. Bardzo lubimy tą różnorodność, ponieważ dzięki temu każdy rozwija tu swoje zainteresowania, pasje oraz wiedzę, która niejednemu przydała się w życiu.

Ze względu na rozmaitość tematów zbiórek, nigdy się nie nudzimy i nie możemy doczekać się następnego spotkania. W wolnym czasie, organizujemy sobie różne gry, wycieczki oraz biwaki. Musimy przyznać, że nasze przyboczne, zarówno jaki i drużynowy są wspaniałymi, pełnymi energii i chętnymi do działania ludźmi.

Mimo to, iż jest nas niewiele, bardzo dobrze radzimy sobie z organizacją różnych wyjazdów. Każdy z nas jest inny, jedni grają na różnych instrumentach, drudzy śpiewają a jeszcze inni uwielbiają sport w każdej postaci. Pomimo różnych zainteresowań, doskonale się ze sobą dogadujemy, przez co jesteśmy niezwykle zgraną drużyną.

Chętnie zdobywamy nowe sprawności oraz stopnie, które uczą nas samodzielności, zaradności oraz rzetelności.

Dzięki drużynie, poznaliśmy tylu wspaniałych ludzi. Znaleźliśmy tutaj wielu przyjaciół a niektórzy nawet swoje „drugie połówki”.

Harcerstwo to dla nas NIEzwyczajna przygoda.