69 Drużyna Harcerska „Świt” działa od 10 września 2011 r. Została założona przez Aleksandrę Łysik, która była jej drużynową do 2015 r. Od 2015 roku jej rolę przejął Jakub Cyra wraz z przybocznym Hubertem Zarembą.

Drużyna działa w Szczepie Świder w Otwocku oraz współpracuje z Instytutem Sióstr Szensztackich, gdzie odbywają się również zbiórki. Drużyna spotyka się na dwugodzinnych zbiórkach na których wspólnie bawimy się, uczymy i poznajemy wartości patriotyczne.

Drużyna ma charakter koedukacyjny, jednak członkowie naszej drużyny podzieleni są na dwa zastępy: męski (Żywioły Poranku) oraz żeński (Słoneczka). Zbiórki zastępów odbywają się raz w miesiącu.

Naszym głównym celem jest pokazanie zarówno członkom naszej drużyny jak i ludziom z „zewnątrz” jaką wspaniałą przygodą jest harcerstwo.