69 Drużyna Harcerska ŚWIT

69 Drużyna Harcerska „Świt” działa od 10 września 2011 r. Została założona przez Aleksandrę Łysik, która była jej drużynową do 2015 r. Od 2015 roku jej rolę przejął Jakub Cyra wraz z przybocznym Hubertem Zarembą.

Drużyna działa w Szczepie Świder w Otwocku oraz współpracuje z Instytutem Sióstr Szensztackich, gdzie odbywają się również zbiórki. Drużyna spotyka się na dwugodzinnych zbiórkach na których wspólnie bawimy się, uczymy i poznajemy wartości patriotyczne.

Drużyna ma charakter koedukacyjny, jednak członkowie naszej drużyny podzieleni są na dwa zastępy: męski (Żywioły Poranku) oraz żeński (Słoneczka). Zbiórki zastępów odbywają się raz w miesiącu.

Naszym głównym celem jest pokazanie zarówno członkom naszej drużyny jak i ludziom z „zewnątrz” jaką wspaniałą przygodą jest harcerstwo.