69 Drużyna Harcerska VENTUS

Drużyna działa na terenie Karczewa od października 2015 roku. Zbiórki odbywają się w Szkole Podstawowej nr. 2 im. Bohaterów Westerplatte w Karczewie. Od początku powstania drużyny prowadzi ją drużynowy Piotr Gulbiński oraz dwóch przybocznych, Ada Biedrzycka oraz Jakub Żółkowski.

W maju 2016 roku drużyna zakończyła swój okres próbny. W sierpniu 2016 roku do kadry dołączył Kamil Pietraszek w roli przybocznego. Na chwilę obecną drużyna liczy około 25 harcerzy.

Drużyna zrzesza dzieci z klas 4-6 chodzących do wcześniej wymienionej szkoły. 4 lipca 2016 roku drużyna wraz ze swoim szczepem udała się na obóz do Przerwanek, a także 2 biwaki oraz 1 samodzielny rajd (20 km).

W przyszłości ma być wprowadzona kronika drużyny oraz podział na zastępy a także patrol starszoharcerski.