69 Drużyna Harcerzy Starszych AZYMUT

Nasza nazwa to 69 Drużyna Harcerzy Starszych „Azymut”.

Jesteśmy jedną z pierwszych drużyn tworzących szczep „Świder”, z pewnością poznacie nas po czarno - czerwonych chustach z wyszytą różą wiatrów i czarnych beretach.

Spotykamy się zazwyczaj w soboty o godzinie 10.00 w harcówce przy kościele na Sowińskiego w Świdrze, a gdzie nas nogi poniosą to zawsze niespodzianka.

Na zbiórkach nigdy nie brakuje śmiechu i żartów dzięki naszej drużynowej - pwd. Agacie Galbarskiej, która by na to nie pozwoliła, ma dwójkę przybocznych, którzy pomagają jej w tworzeniu nowych pomysłów.

Druhna Paulina dzieli się z nami swoimi umiejętnościami i pomaga poznawać nowe dziedziny harcerskie. Druh Filip przedstawia nam historię o tym jak to wszystko się zaczęło. Nasza zawsze uśmiechnięta kadra wyciąga pomocną dłoń w każdej potrzebie. Jesteśmy drużyną starszoharcerską, która nigdy nigdzie się nie nudzi, bardzo dużo podróżujemy, przeżywamy wspaniałe przygody i zawsze towarzyszy nam uśmiech na twarzy.

Zdobywamy nowe doświadczenia na obozach, biwakach i rajdach. Podejmujemy drogę do harcerskich ideałów, by być coraz lepszymi ludźmi a także walczymy z naszymi lękami, słabościami żeby być silniejszymi i niezwyciężonymi. Wśród nas odnajdziesz przyjaciół i zdobędziesz wspomnienia na całe życie. Bo harcerzem jest się całe życie!