227792373  
hufiec@otwock.zhp.pl

Poniatowskiego 10
05-400 Otwock

Gromada została założona w kwietniu 2016 r. Zrzesza dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz  Przedszkola nr 15 w Świdrze.

Dlaczego nazwa MADAGASKAR? Jest bardzo rozwijająca dla dzieci, kryje pod sobą wiele ukrytych tajemnic, i przeszkód, które musimy wykonać aby dotrzeć na Madagaskar i zostać upragnionym ZOOPOSZUKIWACZEM. Bardzo ważne dla naszej młodej gromady jest stworzenie własnej obrzędowości. Mamy już np. totem, którym jest król zwierząt lew z plecakiem wypełnionym naszym sprzętem, który chcemy zabrać na wyprawy lub system listy obecności, jakim jest nasz sprzęt wrzucany do obrzędowego plecaka. Dodatkowo zuchom szczególnie przypadł do gustu pląs: My idziemy na lwy. Obrzędowość jest systematycznie uzupełniana o nowe pomysły.

Drużynową 69 gromady zuchowej jest dh. Magdalena Kozioł. Praca z dziećmi to całe jej dotychczasowe życie. Wiąże z nimi także zawodową przyszłość.

Mimo, że nasza gromada działa dopiero pół roku, mieliśmy już okazję trochę pozwiedzać. Byliśmy w ZOO, gdzie na zakończenie cyklu sprawnościowego dostaliśmy sprawności Przyjaciel Madagaskaru oraz część zuchów pojechała na Kolonię Zuchową gdzie na miejscu stawali się prawdziwymi Indianami.

Bardzo fajną sprawą w naszej gromadzie jest jej rodzinna forma ponieważ mamy dzieci, które są rodzeństwem, kuzynostwem. Jednym słowem tworzymy Wielką Zuchową Rodzinę.

Mamy wspaniałą harcówkę, w której trzymamy swój sprzęt i na zbiórkach nigdy nie ma nudy. Zawsze można coś wyciągnąć z szafy aby uzupełnić zbiórkę o dodatkowe zagadnienia.

Zuchy na zbiórkach wiele się uczą, współpracują, rozwijają swoje zdolności, uczą się kreatywności, koleżeńskiej postawy, opieki nad młodszymi. Jest to fantastyczny czas na edukację, zabawę i rozwój psychofizyczny!

Teraz czekamy na nowe zuchy, ponieważ rozpoczęliśmy nowy rok harcerski i szkolny, chcemy aby było nas jeszcze więcej!