227792373  
hufiec@otwock.zhp.pl

Poniatowskiego 10
05-400 Otwock

 

Otwock, 12 kwietnia 2010 r.

Związek Harcerstwa Polskiego  
Komendant Hufca Otwock

Rozkaz L. 3/2010

Wyjątek z rozkazu Specjalnego Naczelnika ZHP L1/2010 z dnia 10.04.2010 r.:

Druhny i Druhowie!
10 kwietnia 2010 roku tragicznie zapisze się w historii naszego narodu nie tylko jako 70. rocznica mordu w Katyniu, ale również jako dzień katastrofy lotniczej, w której zginął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, protektor ruchu harcerskiego, wraz z kilkudziesięcioma osobami, częścią elity naszego narodu.
Żadne słowa nie oddadzą i nie wyrażą bólu, jaki wypełnia nasze myśli i przenika harcerskie serca. Zginęli przedstawiciele najwyższych władz państwowych, duchowieństwa i Wojska Polskiego. Osoby nam bliskie, a wśród nich nasi „Niezawodni Przyjaciele”. Ich ofiara staje się dla nas wyrazem służby i umiłowania najwyższych wartości naszej Ojczyzny.
Druhny i Druhowie!
1. Ogłaszam trzydziestodniową żałobę w Związku Harcerstwa Polskiego.
2. Polecam okryć kirem sztandary harcerskie.
4. Polecam nałożyć czarne opaski na krzyże harcerskie.
5. Polecam na znak żałoby opuścić flagi do połowy masztu.


12. Pochwały, wyróżnienia, nagrody
12.1. Udzielam pochwały nw. druhnom i druhom za organizację Mszy Św. za poległych w tragedii w Smoleńsku:

pwd. Beacie Bany
phm. Michałowi Bany
Janowi Brzezińskiemu
ks Pawłowi Dobrzyńskiemu
pwd. Agnieszcze Kierkowskiej
pwd. Robertowi Majewskiemu
pwd.Pawłowi Majkowskiemu
Marcinowi Michalczykowi
pwd. Łukaszowi Lutoborskiemu
Janowi Wojcechowskiemu

12.2. Udzielam pochwały druhnom i druhom z następujących drużyn: 1 GZ „Przyjaciele Gumisiów”, 5 DH „Leśni”, 7 SDH „Burza”, 33 DH „Lagoon”, 69 DH „Zarzewie”, 69 DHS „Azymut”, 77 ODHS „Nieśmiertelni”, 77 ODW „Wyczesani”, 209 DH, 123 SDHS „Wędrowne Ptaki” oraz wszystkim innym obecnym na uroczystości harcerzom i instruktorom Hufca Otwock za godne reprezentowanie Hufca w tak doniosłej uroczystości.  

Czuwaj !

/-/ phm. Adam ŻÓRAWSKI