Otwock, 27 września 2014 r.

im. Roju SOSNY Szarych Szeregów

Rozkaz L. 8 / 2014

Zuchny i Zuchy!

Druhny i Druhowie!
27 września 1939 roku, decyzją Rady Naczelnej, Związek Harcerstwa Polskiego przeszedł do konspiracji stając się elementem Polskiego Państwa Podziemnego.
Szare Szeregi w programie Dziś Jutro Pojutrze przygotowywały dzieci i młodzież do walki z okupantem oraz pracy przy odbudowie wolnej Polski.
Rozpoczynając kolejny rok harcerski, w rocznicę wydarzeń sprzed 75 lat, pamiętajmy o tamtych ludziach i naszej historii. Czerpmy z nich naukę o wartościach i postawach wciąż nam bliskich. Niech przyjaźń i braterstwo będą z Wami na co dzień. Bądźcie ciekawi świata, przezwyciężajcie trudności i nieście pomoc.
Życzę Wam aby ten rok harcerski był pełen przygód. Abyście zdobyli wiele nowych sprawności i stopni. Abyście podczas zbiórek, gier i rajdów poznali nowych przyjaciół na całe życie.

hm. Tomasz GRODZKI