Zgodnie ze Statutem Związku Harcerstwa Polskiego wszyscy członkowie ZHP zobowiązani są do wnoszenia na rzecz Związku składek członkowskich. Składka ta wynosi 48 zł na rok. Pieniądze te są rozdzielane na poszczególne struktury ZHP:

• 20% dla drużyny,
  • 20% dla hufca,
  • 20% dla chorągwi,
  • 40% dla Głównej Kwatery ZHP.

harcerze (32)NA CO SKŁADKI SĄ PRZEZNACZANE?

• z części należnej dla drużyn – głównie na zakup materiałów programowych na zbiórki i rajdy
  • z części należnej dla hufców i chorągwi: na kształcenie, pomoc programowo-metodyczną
  • z części należnej dla Głównej Kwatery ZHP: na pokrycie składek członkowskich w międzynarodowych organizacjach skautowych, których członkiem jest ZHP, pokrycie kosztów funkcjonowania władz naczelnych ZHP, kształcenie i pomoc programowo-metodyczną.

W JAKI SPOSÓB ZBIERAMY SKŁADKI?

Składki można wpłacać miesięcznie, kwartalnie, półrocznie lub za cały rok. Zuchy i harcerze płacą składki w swoich gromadach i drużynach, a instruktorzy bezpośrednio w hufcu.

Składki można wpłacać gotówką w hufcu lub na konto bankowe (numer rachunku: 18 1240 1095 1111 0010 4272 2804). W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko oraz okres jakiego dotyczy.

Wszelkich informacje w sprawie składek udziela skarbnik hufca: skarbnik@otwock.zhp.pl