Józefa Poniatowskiego 10, 05-400 Otwock
22 779 23 73
hufiec@otwock.zhp.pl

2016 – Na wieczną wartę odchodzi hm. Władysław Setniewski

W sobotę 5 marca 2016 r. na wieczną wartę odszedł były komendant hufca ZHP Otwock hm. Władysław Setniewski.

Władka pożegnalismy w środę 9 marca o godz. 12:00 w Otwocku w kościele pw. Zesłania Ducha Św. (ul. Żeromskiego 6).

Harcmistrz Związku Harcerstwa Polskiego. Wieloletni instruktor Chorągwi Mazowieckiej i Głównej Kwatery ZHP, wychowanek i współtwórca historii Hufca ZHP Otwock jako drużynowy 81 DH im. T. Zawadzkiego „Zośki” (1959-1964) i 109 DStH „Czerwonych Beretów” (1964-1978) oraz zastępca komendanta (1970-1981) i komendant Hufca (1981-1985); był zapobiegliwym gospodarzem dbałym o świetność i rozwój Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego na Polanie Głodówka, kierował Samodzielnym Zakładem Administracji i Logistyki oraz współkierował Wydziałem Seniorów i Starszyzny Harcerskiej GK ZHP; organizator i komendant ponad 70 obozów letnich, zimowisk i kursów instruktorskich; był także gospodarzem Ośrodka Kancelarii Prezydenta RP w Zakopanem.
Odchodzi do ostatnich chwil zaangażowany w służbie harcerskiej, wyróżniony Złotą i Srebrną Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Warszawy” i „Zasłużony dla Mazowsza”, odznaczony Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Złotym i Srebrnym Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”, a także Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”.

“Przyjmowałem Władka do mojej drużyny, 15 ODH im. Piotra Pomiana przy Szkole Podstawowej nr 6 w Otwocku. On uczył się w Warszawie. Bardzo prosił o przyjęcie. Wkrótce po przyjęciu, po obozie letnim w Świętej Lipce pojechaliśmy obaj autostopem na kilka dni do Gdańska. Od jesieni objął drużynę 81 przy Szkole Podstawowej nr 4 w Otwocku. Przyjęli imię Tadeusza Zawadzkiego, ” Zośki”. Piosenka drużyny: “Zośka”. Wiele wspólnych obozów, szkoleń, Bieszczady – 40, Jego drużyna przy EFIE w Glinie zainstalowała “neon” DOM HARCERZA na czołowej ścianie dzisiejszego MDK. Do końca pełnił służbę Bogu i Polsce, był wierny Prawu Harcerskiemu! Odpoczywaj Władku w pokoju po intensywnej Służbie. Anielski orszak niech Twą duszę przyjmie.”