Jak dołączyć?

Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.

Jakiej drużyny szukać?

System wychowawczy w ZHP oparty jest o metodykę dostosowaną do różnych grup wiekowych.

• Dzieci w wieku 6-10 lat mogą bawić się w pionie zuchowym!
  • Dzieci w wieku 10-13 lat, mogą rozwijać się w pionie harcerskim!
  • Młodzież w wieku 13-16 lat, może poszukiwać przygód w pionie harcerzy starszych!
  • Każdy powyżej 16 roku życia, może wędrować z wędrownikami!

Jak znaleźć odpowiednią drużynę?

Drużynę dla siebie lub swojego podopiecznego polecamy wybrać ze względu na dwa kryteria – grupę wiekową i lokalizację.

Mapę drużyn i gromad w Powiecie Otwockim znajdziesz tutaj:
Po naciśnięciu na Lilijkę z dogodną lokalizacją, pokażą się informacje kontaktowe do drużynowego.
W razie braku możliwości kontaktu z drużynowym napisz do Komendanta Hufca. Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce kontakt.

Krok po kroku

• Skontaktuj się z drużynowym jednostki w celu zdobycia potrzebnych informacji.
  • Przyjdź na zbiórkę i zobacz jak wygląda harcerstwo 😉
  • Wkręć się w wir przygody 😀

Składka członkowska

Jednym z obowiązków członkowskich w Związku Harcerstwa Polskiego jest opłacanie składek członkowskich.

Składka w naszym hufcu wynosi 60zł / kwartał.

Podział składki członkowskiej ze względu na strukturę:

• Drużyna  – 12 zł,
  • Hufiec – 15 zł,
  • Chorągiew – 24 zł,
  • Główna Kwatera – 9 zł.

Finanse przekazane ZHP w formie składek przeznaczane są min. na ubezpieczenie, materiały potrzebne w prowadzeniu zbiórek dla drużyn, hufcowe i szczepowe wydarzenia, kursy doszkalające kadrę i pomoce dydaktyczne dla drużyn.

Informację o formie przyjmowania składek otrzymać można u drużynowego.