Serdecznie witamy na stronie internetowej Hufca ZHP Otwock. Znajdują się tu informacje dotyczące nie tylko jednostek, ale także naszej historii czy bazy obozowej, która znajduje się w mazurskich Przerwankach.

Jeśli chcesz wyruszyć z nami na harcerski szlak to nie zwlekaj! Łatwo jest nas rozpoznać – otwoccy harcerze są jedyni w swoim rodzaju, nad wymiar pozytywni i zawsze chętni do działania.
Ruszajmy zatem!

Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.

Jako odpowiednik powiatowej struktury ZHP działamy wedle ściśle określonych wytycznych służących wychowaniu młodzieży zgodnie z Misją ZHP.

Hufiec

Pierwsze ruchy harcerskie na terenie Otwocka zaczęły się już w 1916 roku!

O historii naszego hufca możecie dowiedzieć się więcej w zakładce

Harcerze i harcerki

Nasz hufiec zrzesza ponad 400 uśmiechniętych i chętnych do działania zuchów i harcerzy.

Harcerze zrzeszani są w Drużynach i Gromadach Zuchowych których razem w hufcu działa około 25!

Nad rozwojem harcerzy w otwockim hufcu czuwa około 50 instruktorów. Dbają oni o wychowywanie członków Związku Harcerstwa Polskiego wedle odpowiednich reguł.