Józefa Poniatowskiego 10, 05-400 Otwock
22 779 23 73
hufiec@otwock.zhp.pl

Instruktorzy – Setniewski Władysław

Urodził się w 1942 roku.

„Przygodę z harcerstwem rozpocząłem w warszawskiej wodnej drużynie. Do otwockiego harcerstwa trafiłem w 1957 roku. Po letnich obozach kolega opowiedział mi o swoim obozie. Namówiony przez niego poszedłem na wrześniową zbiórkę 15 Drużyny Harcerskiej im. Piotra Pomiana przy Szkole Podst. nr 6 w Otwocku. Drużynowym był Jerzy Kudlicki. Na początku mnie zraził, bo przywitał się ze wszystkimi lewą ręką, a ze mną prawą (jeszcze nie zdążyłem mu powiedzieć, że byłem wcześniej harcerzem).”

W 1959 roku po ukończeniu kursu M.A.K.I. (Mazowiecka Akcja Kształcenia Instruktorów) zawiązał 81 Drużynę Harcerską im. Tadeusza Zawadzkiego – „Zośki” (1959-1964), a następnie 109 DSH „Czerwonych Beretów” (1964-1978). Zobowiązanie Instruktorskie złożył w 1960 roku. W latach 1970 – 1981 pełnił funkcję zastępcy komendanta hufca oraz Członka Rady i Komendy Hufca opiekując się drużynami rejonu „miasto” (drużyny z Otwocka) i rejonu „wieś” (drużyny z okolic Otwocka).

Komendant Hufca Otwock w  dniach 28 listopada 1982 – 15 marca 1985.

W roku 1985 z ramienia Głównej Kwatery ZHP zostaje Komendantem Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego ZHP na Polanie Głodówka w Zakopanem. Inne sprawowane funkcje to Kierownictwo Samodzielnym Zakładem Administracji i Logistyki oraz współkierowanie Wydziałem Seniorów i Starszyzny Harcerskiej GK ZHP.

Zorganizował i był Komendantem ponad 70 obozów letnich, zimowisk i kursów instruktorskich. Był gospodarzem Ośrodka Kancelarii Prezydenta RP w Zakopanem.

Za swoją pracę zawodowa i społeczną został wyróżniony Złotą i Srebrną Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Warszawy”, odznaką honorową „Zasłużony dla Mazowsza”, odznaczony Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Złotym i Srebrnym Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”, a także Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”.

Do ostatnich chwil swojego życia zaangażowany w służbę na rzecz ZHP. Zmarł w sobotę 5 marca 2016 r. Pochowany 9 marca na cmentarzu komunalnym w Otwocku.