Józefa Poniatowskiego 10, 05-400 Otwock
22 779 23 73
hufiec@otwock.zhp.pl

Instruktorzy – Szatyński Andrzej

Urodził się 9 stycznia 1945 roku. Do harcerstwa wstąpił w 1958 roku do 13 drużyny harcerskiej imienia Zawiszy Czarnego prowadzonej przez Marka Jaroszewskiego. Jednym z pierwszych zadań jakie otrzymał było dostarczenie brzozowych żerdzi, z których były zrobione półki do harcówki. Harcówka znajdowała się w szkole podstawowej nr 1 w Otwocku w suterenie. Pełnił funkcję drużynowego 109 Drużyny Harcerskiej, a następnie został komendantem szczepu działającego w Liceum Ogólnokształcącym w Otwocku. Ze swoją drużyną z LO zorganizował dwa obozy wędrowne rowerowe – na Pomorzu i na Suwalszczyźnie.

Pracował jako nauczyciel w szkole podstawowej nr 3 i w Liceum Ogólnokształcącym. Uczył wychowania fizycznego i przysposobienia obronnego.

Komendantem Hufca ZHP Otwock został we wrześniu 1970 roku (rozkaz Komendanta Chorągwi Mazowieckiej L10/70). Funkcję komendanta pełni do 1974 roku. W tym czasie w hufcu było ponad 100 drużyn (hufiec swoim zasięgiem obejmował cały powiat otwocki (w tym Sulejówek i Wesołą). Szczepy działały głównie przy szkołach.

Organizował obozy m.in. w Łącku, Jazach i Wiartelu. Organizując obozy jeździł po Polsce z Pawłem Chudzińskim. Często zaglądał do miejscowej komendy hufca i pytał o nowe ciekawe miejsca na organizację obozu.

W roku 1970 był uczestnikiem obozu szkoleniowego w Sztutowie, a w roku 1971 obozu w Wiertelu koło Pisza.

Rok 1974 to rozpoczęcie pracy w Głównej Kwaterze ZHP. Dwa lata później w 1976 roku otrzymał Złotą Odznakę Kadry Kształcącej o numerze 34. W 1985 roku został Przewodniczącym Prezydium Miejskiej Rady Przyjaciół Harcerstwa.