Józefa Poniatowskiego 10, 05-400 Otwock
22 779 23 73
hufiec@otwock.zhp.pl

Instruktorzy – Warszawski Andrzej

Hm Andrzej Warszawski, piastował funkcję komendanta hufca ZHP Otwock w latach 1997-1999.

Jako dziecko a później nastolatek działał w strukturach związku, w hufcu Śródmieście, gdzie należał do 24 DH a w późniejszym okresie do 85 Wodnej Warszawskiej Drużyny Harcerskiej.

W 1978 roku pełnił funkcję zastępcy komendanta ds. organizacyjnych (oboźnego) zgrupowania w stanicy harcerskiej w Przerwankach. Rok później założył szczep 93 warszawskich drużyn harcerskich i zuchowych, był komendantem tejże jednostki. W 1998 roku szczep ten został przeniesiony do Otwocka.

Harcmistrz Warszawski dosłużył się stopnia harcerza rzeczpospolitej, został także odznaczony krzyżem zasługi dla ZHP. Prężnie działał w Ruchu Przyjaciół Harcerstwa. Współpracował z urzędem miejskim w Otwocku.

Podczas swojej kadencji „unowocześnił” bazę w Przerwankach między innymi poprzez stworzenie twardego podłoża pod stołówkę oraz remont kuchni.

Jego córka, Zuzanna Warszawska, również działa w hufcu Otwock.