Szczep AN

Szczep Abstrakcyjna Nastolarnia powstał 6 lat temu i od tego czasu dumnie wychowuje kolejne pokolenia.
Każdy kolejny obóz, biwak, rajd czy zbiórka ze SzczepANem to niezapomniana przygoda.
A dzieje się tak dzięki niesamowitej energii, która łączy nasze zuchy, kadrę i harcerzy!

W tej chwili mamy jedną gromadę zuchową, dwie drużyny harcerskie i dwie starszoharcerskie, działające w Otwocku oraz Woli Karczewskiej. W planach mamy oczywiście ciągły rozwój, ale jak chcemy ten cel osiągnąć, pozostanie jeszcze na trochę naszą tajemnica.

Komendantem szczepu jest druhna pwd. Natalia Olpińska. Druhna Natalia, o pseudonimie "Frytka", w naszym szczepie jest szefem wszystkich szefów. Czuwa nad nami, uczy nas i organizuje.
Oczywiście kim jest komendant bez swojej komendy? To dzięki wspólnej pracy z dh. Weroniką Konarzewską - naszym szczepowym skarbnikiem, dh Izą Glinkiewicz - zastępcą komendanta oraz dh Karoliną Szeremetą, która odpowiada za program, czyli biwaki, wycieczki i wszystkie większe wydarzenia wraz z Zespołem Programowym, nasz szczep nigdy nie działałby tak dobrze!

Jeśli chcesz zobaczyć jak się bawimy, odwiedź naszego Facebooka, oraz Instagrama.

Do naszego szczepu należą:

1 Drużyna Harcerska "Primero"

1 Drużyna Harcerzy Starszych

8 Drużyna Harcerska "Szara Łatka"

8 Drużyna Harcerzy Starszych im. Majora Ponurego

65 Gromada Zuchowa MALI GLOBTROTERZY