Betlejemskie Światło Pokoju

Za nami przecudowna uroczystość, którą możemy określić jako jedno z większych wydarzeń w Otwocku w tym roku.

Wczoraj włodarzom miasta oraz mieszkańcom powiatu otwockiego zostało przekazane Betlejemskie Światło Pokoju.

W parafii Zesłania Ducha Świętego w Otwocku odbyła się uroczysta msza święta odprawiona przez hm. Wojciecha Jurkowskiego, kapelana ZHP, w której wzięli udział członkowie naszego Hufca.

To wyjątkowe wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarium wydarzeń nie tylko otwockich harcerzy, lecz także i mieszkańców okolicy. Przekazanie płomienia z Betlejem to symboliczne przekazanie ciepła, dobroci oraz idei pokoju, która powinna sięgać jak najdalej. Zwłaszcza w tak trudnych i niepewnych czasach.

Czyńmy pokój i dzielmy się Światłem nie tylko raz do roku. Niech bije nim od nas cały czas. ✨🌟

Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się Światłem z władzami:

Jarosław Margielski – Prezydent Otwocka

Krzysztof Szczegielniak – Starosta Otwocki

Monika Kwiek – Przewodnicząca Rady Miasta Otwocka

Michał Gigoła – Komendant Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku